واحد فولاد «تارا شمش» با اعتبار 250 میلیارد ریال در اردکان راه‌اندازی شد


واحد فولاد تارا شمش اردکان راه‌اندازی شد.
 
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، همزمان با هفته دولت و طی مراسمی با حضور معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون برنامه‌ریزی استاندار یزد، فرماندار اردکان، نماینده مردم اردکان و جمعی دیگر از مسئولین، واحد فولاد تارا شمش در اردکان راه‌اندازی شد.
 
 
معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم با بزرگداشت یاد و خاطره‌ی شهیدان رجایی و باهنر، شهرستان اردکان را یکی از مهم‌ترین مناطق عالم‌خیز و عالم‌پرور کشور دانست و گفت: بزرگانی چون حضرت آیت‌الله خاتمی (ره) الگوی خوبی از ساده‌زیستی، مردم‌داری، دوراندیشی و ژرف‌نگری هستند.
 
 
حسین ابویی مهریزی در ادامه با اشاره به نیاز کشور به حضور سرمایه‌گذاران خارجی، اظهار امیدواری نمود با ورود سرمایه‌گذاران خارجی، بحث صادرات کشور نیز به نقطه‌ی مطلوبی نزدیک شود.
 
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشکلات پیش روی واحدهای صنعتی، ادامه داد: دولت تدبیر و امید، تمام تلاش خود را بر حمایت از تولید و صنعت انجام خواهد داد.
 
 
محمدرضا تابش نیز در این دیدار، با تبریک هفته دولت و تقدیر از زحمات دولت و مسئولین شهرستان، از حملات ناجوانمردانه و تهمت‌های نابه‌جا به دولت یازدهم انتقاد کرد و افزود: تلاش دولت برای کاهش و رفع تحریم‌ها و به دنبال آن، گشایش در امر صنعت و توسعه، مطالبه‌ی همه‌ی مردم است و ما از چنین دولتی حمایت می‌کنیم.
 
 
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان یزد در بخش صنعت، خاطرنشان کرد: مسئله‌ی محیط‌زیست و فضای سبز نیز باید همراه و همگام با صنعت مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.
 
فرماندار اردکان نیز در این مراسم با اشاره به بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی در شهرستان، افزود: در اولین سال دولت تدبیر و امید، بیش از 31 پروژه با اعتباری بالغ بر 540 میلیارد ریال در اردکان به بهره‌برداری می‌رسد.
 
حسین اسماعیلی با تقدیر از حمایت‌های همه‌جانبه همه‌ی مسئولین به‌خصوص استاندار محترم یزد، ائمه‌ی محترم جمعه شهرستان و نماینده محترم مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد با تداوم همراهی و مساعدت‌های این عزیزان، اردکان راه توسعه‌ی خود را با قدرت ادامه دهد.
 
گفتنی است واحد فولاد «تارا شمش» با سرمایه‌گذاری 250 میلیارد ریال راه‌اندازی شده است.