مقیمی: استفاده از نظرات روستاییان در حل مشکلات، ارج‌نهادن به نقش آنان در سرنوشت خود است

فرماندار اردکان با حضور در روستاهای بخش خرانق به بررسی مشکلات روستاییان پرداخت

فرماندار اردکان در بازدید از روستاهای مزرعه میرها و حاجی‌آباد، با حضور در جمع مردم با آنان دیدار و گفت‌وگو و طی جلساتی با حضور مسئولان استان و شهرستان، به بررسی مسائل و مشکلات روستاهای بخش خرانق پرداخت.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی گفت: پویایی یک روستا در گرو حضور مردم و جریان‌داشتن زندگی و فعالیت آنان است و همفکری و مشارکت روستاییان در تهیه و اجرای برنامه‌های عمرانی و فرهنگی روستاها از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.
 
وی با تأکید بر این‌که باید روستاها را زنده نگه‌داشت؛ از جمعیت به عنوان یکی از مؤلفه‌های اساسی در این امر یاد کرد و گفت: استفاده از نظرات ساکنان روستاها در انجام پروژه‌های روستایی اقدامی مهم در راستای توان‌بخشی و ابتکار عمل خود روستاییان و ارج‌نهادن به نقش آنان در سرنوشت خود است و در صورت بی‌توجهی به این اصل مهم، مهاجرت و ترک روستا اتفاق می‌افتد که آبادانی و کشاورزی منطقه را به نابودی خواهد کشاند.
 
فرماندار اردکان با تقدیر از فعالیت‌های صورت‌گرفته در بخش خرانق، بر لزوم تسریع در بررسی و رفع مشکلات باقی‌مانده تأکید کرد و گفت: مسئولان شهرستان و استان باید به‌صورت جدی حل مشکلات این بخش را دنبال کنند.
 
هادی مقیمی خاطرنشان کرد: با وجود خدمات ارائه‌شده توسط دولت تدبیر و امید، استفاده از ظرفیت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد در حل مشکلات روستاییان ضروری است و یکی از مهم‌ترین دلایل کندی پیشرفت روستاها، عدم توجه به این سازمان‌ها و عدم تقویت مشارکت‌های مردمی در روستاهاست.
 
وی با بیان این‌که دولت از تشکیل و تقویت سمن‌ها استقبال می‌کند؛ گفت: فعالیت سمن‌ها نباید صرفاً در حوزه‌های خاص باشد؛ بلکه با گسترش روحیه کار جمعی و گروهی می‌توان همگام و همراه با دولت بسیاری از مشکلات به‌ویژه مشکلات روستایی را حل کرد.
 
فرماندار اردکان در این سفر یک‌روزه از مراحل احداث جاده جدید خرانق - حاجی‌آباد؛ روستاها و مدارس روستایی مزرعه میرها و حاجی‌آباد، پروژه‌های در حال ساخت و نیروگاه تولید برق روستایی حاجی‌آباد بازدید کرد و سپس در جلسه‌ای با حضور رؤسا و نمایندگان استانی و شهرستانی برخی از ادارات، به بررسی مشکلات روستای حاجی‌آباد پرداخت.
 
گفتنی است در این سفر، بخشدار خرانق، رؤسای ادارات برق، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، آب و فاضلاب روستایی، راه و شهرسازی، منابع طبیعی، آموزش‌وپرورش، جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و درمان آموزش پزشکی، فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان اردکان و معاونت آبفار روستایی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فرماندار اردکان را همراهی می‌کردند.