مجتمع گردشگری بخش خرانق احداث می‌شود

معاون فرماندار اردکان:

جلسه بررسی احداث مجتمع گردشگری بخش خرانق با حضورمعاون فرماندار اردکان، معاون سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی استان یزد، بخشدار خرانق وجمعی از مسئولان مرتبط در دفتر فرماندار اردکان برگزار شد.
 
 
به گزارش روابط عمومی فرماندار اردکان، مصطفی پوردهقان اردکان در این جلسه با بیان این‌که انتخاب فضایی مناسب برای ایجاد مکان‌های اقامتی در شهرستان از مدت‌ها قبل مطرح و جزو برنامه‌های شهرستان بوده، گفت: متأسفانه عدم تحقق این موضوع باعث بروز مشکلاتی در حوزه گردشگری و نیز روستاهای بخش شده است.
 
 
معاون فرماندار اردکان افزود: بخش خرانق به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی همواره مورد توجه مردم و گردشگران داخلی و خارجی بوده است و باید با تقویت و ایجاد زیرساخت‌های تفریحی و رفاهی، زمینه جلب بیشتر گردشگران و رضایت آنان را فراهم آوریم.
 
 
وی گفت: واگذاری زمین برای احداث این مجتمع باید بر اساس طرح هادی روستایی و مطابق ضوابط و استانداردهای موجود باشد.
 
 
محمدرضا نصیری معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری میرث فرهنگی استان یزد نیز گفت: متأسفانه در استان یزد از نظر مجتمع‌های بین‌راهی در وضعیت مناسبی قرار نداریم.
 
 
وی بر لزوم تقویت وضعیت گردشگری در شهرستان اردکان تأکید کرد و افزود: اردکان در مسیر ورودی چند استان است و با وجود مرز مشترک با ۹ شهرستان در کشور، پتانسیل فوق‌العاده‌ای برای احداث مجتمع رفاهی بین‌راهی وجود دارد.
 
 
نصیری خاطرنشان کرد: واحدهای اقامتی مستقل که برای شمال کشور تعریف شده نیز در استان یزد اجراشده است؛ اما سیاست کلی باید حفظ روستاها و جلوگیری از آسیب‌زدن به آن‌ها باشد.
 
 
بخشدار خرانق نیز در این جلسه اظهار داشت: بخش خرانق به واسطه سطح ارتفاع از دریا و نیز شرایط جغرافیایی همواره مورد توجه مردم بوده است.
 
 
مجتبی خالصی گفت: خوشبختانه با اختصاص تسهیلات از سوی دولت تدبیر و امید، فضاها و زیرساخت‌های مناسبی در این بخش ایجاد شده است.
 
 
وی بیان داشت: باید با ایجاد این اقامتگاه‌ها، از آسیب به روستاهای این بخش بزرگ جلوگیری کرد.