ثبات مدیریت کشور و پرهیز از اقدامات هیجانی باعث انتقال آرامش به جامعه می‌شود


به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در اولین جلسه شورای سلامت در سال جدید با تبیین تأثیرات ثبات اجتماعی و سیاسی بر روح و روان جامعه، اظهار داشت: هنگامی‌که مدیریت یک کشور ثبات داشته و از اقدامات هیجانی بپرهیزد، متقابلاً این آرامش به جامعه منتقل و باعث ایجاد آرامش خاطر بیشتری در زندگی مردم آن جامعه می‌شود.
 
فرماندار اردکان با اشاره به تأثیرات سوء عدم ثبات اقتصادی در دولت گذشته افزود: هنگامی‌که عقلانیت، منطق و تدبیر بر امور جاری و اداری حاکم باشد اثراتش همانند باران بر جامعه تأثیر می‌گذارد.
 
رئیس شورای سلامت شهرستان اردکان با بیان اینکه قصد آمارسازی نداریم و نباید چشممان را به روی واقعیت‌ها ببندیم؛ گفت: جوامع کویری به لحاظ روحی و روانی شرایطشان به‌مراتب سخت‌تر و دشوارتر از مناطق آب و هوایی خنک است و استان یزد نیز از این موضوع جدا نیست.
 
وی مطرح کرد: پذیرش واقعیت‌ها یعنی درمان و اصلاح یک روند؛ زیرا پیشگیری بهتر از درمان و نقش آموزش نیز انکارناپذیر است.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان خاطرنشان کرد: مهارت‌ها و سبک زندگی مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است که این امر باید بیشتر مورد توجه متخصصان قرارگیرد.
 
هادی مقیمی تأکید کرد: با توجه به حضور مهاجران متعدد به دلیل صنعتی شدن در شهرستان اردکان بیشترین علت خودکشی‌ها مربوط به عدم تطبیق فرهنگ مهاجران با جامعه اردکان است.
 
فرماندار اردکان افزود: بهداشت و روان در حوزه زنان نیاز به تلاش بیشتری دارد زیرا زمانی شاهد جامعه سالم هستیم که زنان آن جامعه سالم باشند.