تاریخ دفاع مقدس بدون تحریف به نسل آینده منتقل شود

شناسه : 82356735
فرماندار اردکان در شورای آموزش و پرورش

فرماندار اردکان گفت: حضرت امام خمینی (ره) و نیز مقام معظم رهبری تأکید داشتند که ارزش‌های جنگ و تاریخ دفاع مقدس بدون تحریف و سانسور به نسل آینده منتقل شود، همه ما باید تلاش کنیم که فارغ از جناح‌بندی و دسته‌بندی به این مهم عمل کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان به نقل از ایرنا هادی مقیمی شامگاه دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش اردکان افزود: اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگی اقدام بسیار ارزشمندی است که اگر به درستی انجام شود و در این راستا انتقال‌دهنده ارزش‌های دفاع مقدس، نظام و انقلاب باشد قطعاً حرکتی مؤثر در تحقق منویات مقام معظم رهبری خواهد بود.

 

وی اضافه کرد: دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ پرافتخار ایران است و نیز یکی از معدود جنگ‌هایی بود که حتی یک سانتی‌متر از خاک کشورمان از دست نرفت.

 

فرماندار اردکان با بیان اینکه در قرن‌های آینده ارزش دفاع مقدس بیشتر نمایان و اهمیت آن پررنگ‌تر می‌شود تصریح کرد: همه این ارزش‌ها حاصل خون شهدایی است که از بهترین جوانان ما بودند.

 

مقیمی اظهار کرد: در آن برهه از تاریخ همه گروه‌ها، اقشار و صنوف در صحنه شرکت داشتند و این افتخار برای همه هست، نه اینکه گروه خاصی بخواهند از آن بهره‌برداری کنند بنابراین دفاع مقدس متعلق به همه هست.

 

وی با بیان اینکه روایت‌گران این تاریخ نیز باید به دور ازهرگونه سلیقه سیاسی در این خصوص بپردازند گفت: امروز بیش از هر زمانی به وحدت و انسجام نیاز داریم تا در مقابل توطئه‌های دشمنان خارجی بایستیم.

 

فرماندار اردکان افزود: اعتقاد داریم کسانی که در کشور ایران زندگی می‌کنند همه فرزندان وفادار به ارزش‌های نظام، ولایت فقیه و قانون اساسی و قابل احترام هستند.

وی در خاتمه از مسئولان مربوطه درخواست کرد که وسایل و امکانات را طوری مهیا نمایند که سفری بی‌خطر همراه با کوله باری از ارزش‌های معنوی برای دانش‌آموزان در این عرصه انتقال فرهنگی فراهم شود.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردکان نیز در ادامه با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس را باید همچنان حفظ نموده و از تحریف حماسه‌ها و رویدادها پرهیز کرد اظهار داشت: ۵۰۰ نفر دانش آموز دختر و پسر در ۸ آبان و آذر ماه به مناطق جنگی اعزام خواهند شد که در این ارتباط انتظار داریم تمام دستگاه‌ها و ارگان‌ها از این حرکت، حمایت معنوی و مادی کنند.

 

سرهنگ علی دهقانی افزود: در این حرکت بسیاری از شبهات رفع و فضای معنوی اثرگذاری در دانش‌آموزان به وجود می‌آید.

 

مدیر اداره آموزش و پرورش اردکان هم در این نشست گفت: اردوی راهیان نور موجب تحول در نسل جوان می‌شود و هدف اصلی برگزاری اردوی راهیان نور آمادگی دفاعی مدارس، آشنایی دانش‌آموزان با سیره و منش شهداست.

 

محمد اشرفیان افزود: تمام تمهیدات لازم جهت اعزام دانش آموزان به این سفر معنوی اندیشیده شده تا دانش‌آموزان بتوانند بهره‌برداری لازم را داشته باشند و پس از بازگشت، به عنوان سفیر، پیام شهدا را به دیگران انتقال دهند.

 

آدرس کوتاه :