با توجه به وضعیت اقتصادی، حداکثر تعامل با واحدهای صنعتی به‌عمل آید


در جلسه‌ای با حضور سرپرست فرمانداری اردکان و مدیران عامل شرکت برق منطقه‌ای و شرکت توزیع برق استان، مشکلات حوزه برق شهرستان اردکان بررسی شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در این نشست با ابراز خشنودی از برق‌رسانی به حوزه‌های مختلف صنعت، معدن، خانگی و... گفت: در دهه گذشته بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان در بخش‌های مختلف شهرستان سرمایه‌گذاری شده و سهم شهرستان اردکان از مصرف برق استان، قابل توجه است.
 
وی با بیان این‌که صنعت برق، یک صنعت هزینه‌بر است؛ بر به‌روزشدن پرداخت مطالبات توسط واحدهای صنعتی تأکید کرد و افزود: انتظار از شرکت توزیع برق منطقه‌ای این است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مشکلات ایجادشده در تولید و فروش، حداکثر تعاملات با واحدهای صنعتی به‌عمل آید.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان خاطرنشان کرد: ۵۵درصد از فروش برق در شهرستان اردکان مربوط به بخش صنعت است و وصول مطالبات در سال گذشته، حداکثر ۴۷درصد بوده است. مقیمی با تأکید بر لزوم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنایع برق، اظهار امیدواری نمود در صدور مجوزها همکاری و تعامل لازم به‌عمل آید.
 
سرپرست فرمانداری اردکان با تقدیر از طرح شرکت توزیع برق در توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: از این طرح در شهرستان اردکان حمایت می‌کنیم.
 
محمدحسین صباغ‌زادگان مدیرعامل شرکت برق منطقه‎‎ای یزد نیز در این نشست با اشاره به این‌که استان یزد، یک استان صنعتی است گفت: از مجموع ۲۵۰۰ مگاوات برق مصرفی در استان یزد، بیش از ۵۰۰ مگاوات در شهرستان اردکان مصرف می‌شود.
 
وی با بیان این‌که شهرستان اردکان به‌دلیل موقعیت جغرافیایی در «چندراه» انرژی قرار گرفته افزود: در اردکان ۱۴۴۰ کیلومتر شبکه فشارمتوسط، ۷۲۷ کیلومتر شبکه فشارضعیف و ۱۳۲۳ پست توزیع برق وجود دارد.
 
صباغ‌زادگان گفت: با توجه به وضعیت دمایی کشور، رکورد مصرف برق در استان در ۲۹ تیرماه سال‌جاری از ۱۲۲۲ مگاوات گذشت.
 
محمدرضا صحتی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان نیز گفت: با توجه به این‌که بخشی از برق مصرفی کشور توسط بخش خصوصی تولید و به شرکت برق فروخته می‌شود؛ لازم است هماهنگی و تعامل لازم بین واحدهای تولیدی و این شرکت وجود داشته باشد.
 
وی اظهار امیدواری کرد وصول مطالبات باید به‌گونه‌ای باشد که کم‌ترین تبعات اقتصادی و اجتماعی را به دنبال داشته باشد.
 
صحتی با بیان این‌که با پی‌گیری نماینده مردم اردکان، شهرستان‌های اردکان، میبد و یزد در ماه‌های تیر و مرداد از تعرفه برق گرمسیری بهره‌مند شده‌اند، گفت: امیدواریم با همکاری همه مسئولین استان و شهرستان بتوانیم خدمات‌رسانی به مردم را تسهیل و تسریع بخشیم.